Scroll to top

Goodspeed dotrze do kolejnego 1 mln mieszkańców


admin - 17 stycznia 2024 - 0 comments

Goodspeed, niekwestionowany lider w zakresie wysokospecjalistycznych usług logistycznych w temperaturze kontrolowanej dla producentów cateringów dietetycznych w Polsce, rozszerza siatkę dostaw o 105 miejscowości, w tym 100 na południu kraju. Spółka o największym, ogólnopolskim zasięgu dostaw, będzie dostarczać zamówienia w kolejnych miastach, głównie w regionach podkarpackim (40), opolskim (16), podlaskim (13) i śląskim (21). W efekcie Goodspeed dotrze dodatkowo do ponad milionowej populacji.

Goodspeed realizuje dostawy we wszystkich województwach, w największych aglomeracjach, pokrywając już łącznie ponad 4880 miast i miejscowości w Polsce. Spółka ma największy obszar dostaw w kraju, najdłuższe doświadczenie w branży i unikalne know-how w usługach logistycznych, co gwarantuje najwyższą jakość usług, utrzymanie stałej temperatury wymaganej przez żywność w transporcie ostatniej mili. Rynek cateringu dietetycznego dynamicznie rośnie, a wartość całego rynku jest szacowna na ponad 3 mld zł.

Silna specjalizacja w dostawach ostatniej mili i stale ulepszane procesy logistyczne pozwalają nam efektywnie zwiększać skalę i obszar dostaw. 105 nowych lokalizacji to dotarcie do ponad milionowej populacji. W ten sposób dostarczymy catering dietetyczny, w mniejszych miastach, które wcześniej nie miały dostępu do takich usług lub był to ograniczony zakres. To korzyść także dla lokalnych firm, wytwórców diet pudełkowych jak i konsumentów, którzy będą mogli korzystać z szerokiej oferty dań gotowych. Jednocześnie producenci diet dostają od nas dostęp do platformy IT, która umożliwia m.in. sprawne przyjmowanie i przetwarzanie zamówień, obsługę płatności, optymalizację logistyki i kosztów. Dostawy od drzwi do drzwi są najdroższym odcinkiem procesu logistycznego, a my dzięki skali, automatyzacji procesów rozwiązujemy ten problem i gwarantujemy dostosowanie się do specyfiki lokalnego rynku

– mówi Sylwester Rypina, założyciel i prezes zarządu Goodspeed.

Lista rozszerzanego obszaru dostaw

WOJEWÓDZTWO LICZBA MIEJSCOWOŚCI
podkarpackie 40
opolskie 16
podlaskie 13
śląskie 21
zachodniopomorskie 5
świętokrzyskie 1
małopolskie 2
dolnośląskie 7
SUMA 105

Spółka dostarcza dziennie około 50-60 tys. diet pudełkowych ponad 200 różnych producentów z całego kraju. Posiada flotę 600 aut, z czego duża część jest wyposażona w system pomiaru temperatury zintegrowany z GPS, umożliwiający bieżące śledzenie temperatury i położenia pojazdu w czasie rzeczywistym. Poza dietami zamawianymi przez indywidualnych użytkowników dostarcza także dania gotowe czy inne produkty świeże m.in. do kanału HoReCA.
Spółka ma najdłuższe w branży doświadczenie i gwarantuje zachowanie łańcucha chłodniczego, co zapewnia utrzymanie kontrolowanej temperatury i jakości towarów świeżych.

Hub chłodniczy – centrum zarządzania Goodspeed

Goodspeed posiada nowoczesny, otworzony w 2023 roku, hub chłodniczy w Ołtarzewie (woj. mazowieckie) o powierzchni 2,3 tys. mkw., z którego realizowane są wszystkie dostawy. Magazyn wyposażony jest m.in. w chłodnię, taśmę sortującą, doki z kołnierzami, co pozwala utrzymać właściwą temperaturę w pojazdach.