Scroll to top

Goodspeed i Foodsi dostarczyli ponad 14000 uratowanych paczek z jedzeniem w ciągu 2 miesięcy


admin - 22 maja 2024 - 0 comments

Goodspeed, lider logistyki w temperaturze kontrolowanej i Foodsi, polska aplikacja do ratowania żywności i innych produktów dostarczyły już ponad 14 000 paczek  z uratowanym jedzeniem od producentów cateringów dietetycznych, w pierwszych dwóch miesiącach od ogłoszenia współpracy czyli w marcu i kwietniu 2024. 14 000 paczek to ponad 28  ton jedzenia w formie diet pudełkowych. Popyt na paczki niespodzianki z dietami pudełkowymi wraz z dostawą pod drzwi okazał się ogromny – w samym kwietniu liczba dostaw wzrosła o 85% w porównaniu do marca.

Większość dostaw realizowanych było do dużych miast, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i Trójmiasto, czyli w lokalizacjach gdzie jest największa liczba odbiorców diet pudełkowych. Duże zainteresowanie opcją dostaw przecenionych paczek z dietą  potwierdza rosnące zainteresowanie Polaków racjonalizacją wydatków na żywność przy jednoczesnym dbaniu o zdrową dietę.

Współpraca z Foodsi przekroczyła nasze oczekiwania. Dzięki skali naszej działalności, ogólnopolskiej sieci dostaw jesteśmy w stanie skutecznie ratować nadwyżki żywności przed zmarnowaniem i dostarczać je do konsumentów w atrakcyjnych cenach. Producenci diet dzięki tej usłudze zarabiają minimalizując straty wynikające z nadprodukcji żywności. Odbiorcy paczek mają z kolei gwarancję utrzymania jakości transportowanej żywności dzięki kontrolowanej temperaturze i żywność nawet z 50% rabatem  – komentuje Sylwester Rypina, prezes zarządu Goodspeed.

Dzięki integracji z Goodspeed mamy nowe możliwości w kwestii ratowania żywności i uratowaliśmy już 28 ton diet pudełkowych, które inaczej mogłyby się zmarnować. To bardzo dobry wynik po dwóch miesiącach zwłaszcza mając na względzie specyfikę branży cateringowej, którą charakteryzują wysokie koszty stałe i dynamicznie zmieniającą się sprzedaż. W Foodsi dostrzegliśmy ten problem i zaproponowaliśmy możliwie najlepsze rozwiązanie.. W ubiegłym roku uratowaliśmy łącznie ponad 700 ton żywności i ta liczba stale rośnie dzięki rosnącemu zainteresowaniu naszymi usługami, ale także dzięki rozszerzaniu skali działania o kolejne produkty z różnych segmentów od kosmetyków, kwiatów po produkty dla psówdodaje Mateusz Kowalczyk, prezes zarządu Foodsi.

Dzięki współpracy nadprodukcja generowana przez cateringi może trafić prosto pod drzwi konsumentów w całym kraju w cenie nawet 50% niższej niż standardowa. To odpowiedź na potrzeby producentów, którzy mogą w ten sposób zminimalizować straty wynikające z nadprodukcji żywności, jak i konsumentów, którzy zyskają dostęp do jakościowych, gotowych do spożycia dań w okazyjnej cenie.